вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only

Тонкощі роботи з швелером

Від того як правильно встановлена і зварена сталева балка, залежить надійність всієї конструкції в цілому. Розглянемо особливості обліку роботи зі швелером, щоб уникнути помилок в даних питаннях.

Швелер – це …

Сталева балка, іменована швелером, в розрізі нагадує букву “П”, що відносить її до металовироби відкритого типу. За рахунок цього її простіше обробити всередині і нанести захист від корозії. Кожен швелер має свій номерний знак, який свідчить про його висоту в сантиметрах. Також в назві швелера присутнє маркування літерами “У” або “П” і говорить воно про його вигляд:

  • П – пполки розташовані паралельно;
  • У – полки знаходяться під ухилом.

По своим характеристикам обе вариации балки примерно одинаковы. Так в чем же разница? Все просто. Изначально появился швеллер У, а со временем разработали и вариант П. Последний удобнее применять в строительстве в случае, когда к внутренней стороне необходимо приварить стальную пластину, размещенную под углом 90 градусов.

Тоді чому не відмовилися від “У”? Такий швелер теж знайшов своє застосування. Дуже часто підйомні механізми по типу кран-балки або тельфера кріплять на сталеву балку – двотавр або швелер. На самому механізмі рухається “колесо” формою конуса і переміщається легше по балці з похилими гранями.

Де ж застосовується швелер? В основному його можна побачити в наступних сферах:

  • Будівництво – відповідальні конструкції промислової або цивільної частини;
  • Автомобілебудування;
  • Вагонобудування;
  • Опори для ліній електропередач;
  • Створення огорож і воріт;
  • Архітектура і декор.

Виготовляється гарячекатаний швелер стандарту ДСТУ 8240-97. Його висота від 1,5 до 3,5 разів перевищує значення ширини.
Розглянемо як позначається швелер на кресленнях. Всі необхідні елементи, в тому числі і використовуваної марки стали вироби, зазначаються в документації і кресленнях згідно з діючими правилами і нормами.

На схемах в розділах і видах профіль прокату позначається його контурним малюнком без відображення точних даних заокруглень кутів, полиць і т.д. Праворуч від зображення розміщуються позначення номера профілю.

Якщо для роботи використовується кілька однакових балок, то спочатку цифрою вказуємо кількість таких швелерів, а потім вже його параметри. Наприклад, 3 L60х30х2.

Коли в конструкції застосовується не тільки сталь, але і алюміній, чавун або інший варіант металу, то перед параметрами балки вказується спеціальні буквені символи. Наприклад, якщо використовується алюміній, то позначення буде виглядати наступним чином: Al L60х30х2.

Це основна інформація по кресленнях. Прямуємо далі по тонкощам роботи з швелером і розглянемо як його встановити і зварити в металоконструкціях.

Як правильно встановити швелер

У всього металопрокату є дві осі Х і У. Швелер має яскраво вираженою вісь Х (висота) і слабку вісь У.
Під час установки швелера, звертають увагу на деякі деталі:

  • Момент опору краще в положенні, коли балку укладають на полицю (літерою С);
  • Модифікація швелера диктує його правильне розташування;
  • Напрямок – від середини перекриття.

Ці ж правила працюють, якщо ставитесь питанням як правильно покласти швелер для підлоги. Так під час спорудження будинку з декількома поверхами, вам доведеться зіткнутися з трьома видами перекриттів:

  • Цокольне – поділ цокольного поверху або підвалу від першого поверху;
  • Міжповерхове – з назви видно, що відокремлює поверхи;
  • Горищне – з’єднує горище і житлове приміщення будинку.

Причому балочне перекриття підходить для малоповерхового будівлі. У великогабаритних будинках застосовується перекриття за допомогою залізобетонних плит.

Як правильно зварити швелер

Розглянемо один варіант того, як правильно зварити швелер встик. Щоб було зрозуміліше, нижче показано два швелера, які будуть з’єднуватися між собою за допомогою пластини.

Вимоги до пластини.

Їх всього два, але вони дуже вагомі, тому на них варто звернути увагу.
По-перше, товщина пластини повинна бути більше стінки швелера.
По-друге, розмір пластини по ширині повинен бути менше ширини стінки. За рахунок цього варити ми будемо не по полицям металовироби, а поруч.

Зварюємо швелер.

Для роботи нам знадобиться дві однакових пластини. Одну ми будемо розміщувати по центру зверху, а другу на те саме місце всередині.
Перед початком зварювальних робіт проробляємо ще одну обов’язкову дію – знімаємо фаски для гарного з’єднання на торцях.

Як варити швелер?

Спочатку фіксуємо всі елементи за допомогою прихваток:

  • Точково по краях з’єднання стінок;
  • Два кута кожної пластини в діагоналі.

Перевіряємо, щоб з’єднання було рівним і чітким. Далі переходимо безпосередньо до зварювання. Проварювати будемо спочатку пластини з боків, як показано на малюнку:

Не забуваємо, що таких пластини у нас дві – зовнішня і внутрішня. Даний випадок показаний, якщо пластина має прямокутну форму. Коли кути у неї зрізані, то проварюємо по колу. Чому так? У першому варіанті, при зварюванні бокового з’єднання пластина послаблює метал і надалі призведе до тріщин.

Приваривши пластину, переходимо до зварювання полиць.
Що буде, якщо почати зварювання з полиць, а потім перейти до роботи з пластиною пластині? В такому випадку, почавши роботу з бічної полиці, ми отримуємо перекіс швелерів в ту чи іншу сторону. А це вже є зіпсованою конструкцією і доведеться переробляти роботу заново.
Тепер ви знаєте як правильно розташувати швелер та варити його при монтуванні різного виду конструкції. Якщо потрібен якісний швелер без іржі і з безкоштовною порізкою в розмір, то переходите на сторінку товарів. Там представлений прайс з актуальними цінами, а також весь перелік комплектуючих товарів.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
28 марта 2024 12:25






    Завжди найнижча цiна